Dalsi, rozsahlejsi zmeny v souborech make a hlavne encode.tpl realizuji rozsireni popsana v predchozich kapitolach (dve rady jmen kodu, zpracovani komentaru typu MYCHARSET a BAR a substituce za __CHARSET__). Take soubory which.tpl a whichsl.tpl vypadaji nyni zcela jinak. Nabidka kodu nyni primo predvadi zobrazeni vsech znaku s diakritikou ve vsech implementovanych kodech.
Soubory abeceda.* jsou nahrazeny kratsimi abecedaK.* : prekladaji se jen symboly s diakritikou. ASCII se nepreklada vubec.
Byla pridana moznost konverze do ISO-8859-1 (abych si mohl obcas precist i na svem UNIXu v praci co jsem napsal doma :-)). Vsechny samohlasky s carkou jsou pritom zobrazeny spravne, C, D, E, N, U, c, e, n a u jsou nahrazeny podobne vyhlizejicimi znaky a vsechny ostatni souhlasky s hackem jsou proste bez hacku. Konverzni skripty predpokladaji, ze zadny dokument v tomto neuplnem kodu napsan nebude.
Pokud se chcete dozvedet vice o funkci jednotlivych prvku programu, obratte se prosim primo na dokumentaci puvodniho programu SaCzech