Vtipy o advokátech 7. 7. 1997

Nedávno jsem elektronickou poštou dostal od jedné (podnikové) právničky z Latinské Ameriky vtipy o právnících. Přidala k nim tuto úvodní poznámku:

NO ESTOY DE ACUERDO CON LOS CHISTES, PERO ESTAN MUY BUENOS!
Nesouhlasím s těmito vtipy, ale jsou velice dobré!

Následovaly poznámky jejího kolegy, a člověka, který mu ty vtipy poslal:

Estimada ...:
Buenos días. Aquí te mando estos chistes de abogados que, aunque se "pasean" en nuestra reputación, me parecen excelentes.
Saludos, ...
Vážená ...
Dobrý den. Tady ti posílám následujíci vtipy o advokátech, které se mi zdají být vynikajíci, i když "špiní" naší pověst.
Zdraví, ...

HOLA SAPRISISTA
TENGO QUE ESTAR LOCO POR MANDAR ESTE MENSAJE AL DEPARTAMENTO LEGAL. LA PROXIMA VEZ ME VAN A RECIBIR CON UN PIT BULL EN LA ENTRADA.
SALUDOS
Asi je to šílený nápad tohle posílat do právního odděleni. Příště mě tam u vchodu bude nejspíš vítat buldog.

Mají tam docela smysl pro humor, ne?
Španělsky nemluvím, proto jsem tu ponechal i originály těch úvodních poznámek pokud můj překlad není dost dobrý. Vtipy samotné, které nyní následují, byly v angličtině.

Proč zákon zakazuje pohlavní styk mezi právníky a jejich klienty?
Aby zabránil tomu, aby klientům nebyla v podstatě tatáž služba účtována dvakrát.

Jaký je rozdíl mezi mrtvým psem na silnici a mrtvým advokátem na silnici?
U mrtvého psa je možno najít stopy po brždění.

Proč jsou právníci jako jaderné zbraně?
Protože když jedna strana má právníka, druhá strana si ho také musí opatřit. Když už jsou pak vypuštěni (dají se do práce), není možno je odvolat a když přistanou, navždy všechno poničí.

Co mají právníci společného se spermiemi?
Pouze asi jeden ze 20 miliónů má šanci stát se lidskou bytostí.

Slyšel jsi, že pošta musela stáhnout poslední sérii nových známek?
Byly na nich obrázky právníků a lidé nevěděli na kterou stranu mají plivat.

Právníkovo vyznání víry: Člověk je nevinen pokud se o něm nedokáže, že je bez peněz.

Následující vtip je slovní hříčka založená na tom, že v angličtině slovo bill znamená účet ale též i ptačí zobák:
Co to je: husa to může udělat, kačena to nemůže udělat a právnik by to měl udělat?
Strčit si svůj bill do své prdele.

Jaký je rozdíl mezi advokátkou a buldokem?
Rtěnka.

Co dostanete, když skřížíte špatného politika s nečestným právníkem?
Chelseu!
(Nevím, jestli si Clintonovi tenhle vtip opravdu zaslouží.)

Minulou zimu byla stráááášná zima. (Jak MOC zima bylo?)
Viděl jsem právníka s rukama ve svých VLASTNÍCH kapsách!

Mikulaš, víla, čestný advokát a policista sedí u stolu, na němž leží stodolarová bankovka. Náhle zhasne světlo. Když se světlo opět rozsvítí, bankovka je pryč. Kdo ji vzal?
Musel to být policista, protože ti další tři jsou pohádkové bytosti.

Představte si, že jste zavřeni v místnosti s tygrem, chřestýšem a advokátem. Máte pistoli, ale pouze dvě kulky. Co máte dělat?
Střelit advokáta dvakrát.

Jeden řidič náklaďáku má ve zvyku přejet každého advokáta, kterého uvidí jít po kraji cesty. Jednoho dne uvidí kněze, kterému se porouchalo auto a potřebuje svézt. Rozhodne se, že udělá dobrý skutek a zastaví mu. Ptá se kněze, "Otče, kam máte namířeno?" Kněz odpoví: "Potřebuji se dostat jen asi o pět mil dál do kostela." "Samozřejmě, Otče! S radostí Vás svezu, jen si nastupte." Brzo po tom co se dají do pohybu uvidí řidič jít po krajnici právníka. Okamžitě si to na něj namíří. V poslední chvíli si ale uvědomí, že vedle něj sedí kněz a tak se zase rychle vrátí zpět na silnici a jen o vlásek právníka mine. Přesto, že si byl jist, že právníka nezasáhl, uslyšel hlasitý úder. Obrátil se ke knězi a ptal se co se stalo. "Když bylo jasné, že ho minete, tak jsem otevřel dveře a tak jsem ho dostal."

Muž kráčel po pláži a uviděl krásnou láhev vyplavenou z moře. Zvedl ji a otevřel. Se syčením se z ní vyvalil duch a děkoval mu za svou záchranu. Nabídl mu splnění tří přání. Háček byl v tom, že každý advokát na světě dostane totéž, co si ten muž bude přát a ještě k tomu dvakrát tolik. Muž si nejprve přál 10 miliónů dolarů. Duch mu dal číslo účtu ve švýcarské bance a ujistil ho, že je v něm legálně uloženo 10 miliónů dolarů. "Ale pamatuj," říká duch, "že každý právník na světě právě dostal 20 miliónů dolarů." "To je v pořádku," řekl muž, "a moje druhé přání je mít nové červené Ferrari." "Splněno!" říká duch. "Ale každý advokát na světě právě dostal dvě." Po chvilce přemýšlení, oznámil muž své třetí přání: "Chci darovat jednu ze svých ledvin k transplantaci."

Alespoň v Severní Americe si právnici vytvořili svůj zvláštní jazyk, ve kterém sepisují všechny zákony a nařízení, který je pro většinu normálních lidí (i těch, jejichž mateřským jazykem je angličtina) težko srozumitelný. Pak za drahé peníze poskytují své služby, aby ostatním tento pravnický jazyk interpretovali. Pak není divu, že se na některé z nich občas lidé dívají jako na moderní loupeživé rytíře!

Na druhé straně, když pozorujete jednání u kanadského soudu, vypadá to dost profesionálně a je tam možno často potkat právníky z Právní pomoci, kteří ochotně pomáhají nemajetným lidem dosáhnout spravedlnosti.