Velký požár obytného komplexu blízko středu Calgary, 30-31.5.2002

   
Snímek č. 1     Skoč přímo na č.

Celkem je zde 51 fotografií. Použijte tlačítek '>>' nebo '<<' pro přechod k následujícímu nebo předchozímu obrázku. Požár začal 30.5. okolo druhé hodiny odpoledne. Prvních 47 snímku bylo natočeno mezi 15:15 a 16:15. Poslední čtyři až druhý den více než 27 hodin po začátku požáru.

Požár vypukl ve zcela novém areálu hodně drahých kondomínií (budov s byty v osobním vlastnictví) kousek na jih od centra Calgary, na břehu menší řeky Elbow. Tento areál sestává s dosti velkého počtu až pětipodlažních budov, jejichž kostra je celá ze dřeva!!! Kromě jediné poslední dokončované budovy, která se nacházela zhruba uprostřed, všechny ostatní už byly obydleny několika sty lidí. Požár byl zřejmě způsoben nepozorností dělníků pracujících na poslední nedokončené budově. Ta pak shořela téměř úplně za méně než jednu hodinu. Díky silnému větru se požár ještě před příjezdem hasičů rozšířil na dřevěné střechy sousedních obydlených budov. Celý areál byl evakuován. Naštěstí nebyl nikdo zraněn, ale celkem čtyři budovy byly prakticky zcela zničeny a alespoň další dvě značně poškozeny.

Hasičům to trvalo více než pět hodin než dostali požár pod kontrolu. Používali k tomu i jednu helikoptéru k polévání střech vodou (viz snímky č. 18, 27, 28, 30 až 42, 46).

Druhý den pozdě odpoledne, po více než po 27 hodinách od začátku požáru, z několika míst zničených budov stále ještě vycházel kouř. Těžká stavební technika byla použita k bourání stále hořících částí zničených budov, aby se hasiči mohli dostat k ohniskům požáru (snímek č. 48). (see frame 48).

V současné době hoří nekontrolovaně (tj., nebylo zatím zabráněno jeho šíření) také velký lesní požár na severu Alberty. A podobně též hoří tajga na Sibiři. Například u zlatokopa Volodi u jezera Bajkal.

back Home